۵ مزیت استفاده از گیاهان تازه

سلامت خود را با افزودن سبزیجات و گیاهان تازه به غذا افزایش دهید. در اینجا چگونگی استفاده از رزماری، جعفری، نعناع، پونه و آویشن برای کمک به سلامتی شما را بررسی می کنیم.

تقویت توانمندی مغز با رزماری

در اینجا یک دلیل عالی برای نگه داشتن گلدان رزماری معطر در آشپزخانه شما را می گوییم: به تازگی دانشمندان مرکز عملکرد مغز و تغذیه در انگلستان گزارش دادند که داشتن سطوح بالاتری از یکی از ترکیبات شیمیایی اصلی این گیاه، جذب شده از عطر و طعم آن به سرعت و دقت عملکرد شناختی شرکت کنندگان در مطالعه ارتباط داشته است. سطح ترکیب خون افراد را  بالاتر برده است.

جلوگیری از سرطان سینه با جعفری

جعفری را بر روی سطوح بالای آپیگنین به سالاد برسانید. تحقیقات پیشگیرانه سرطان نشان داد که هنگامی که موش هایی با نوع خاصی از سرطان سینه در معرض آپیگنین قرار گرفتند، تومورهای کمتری تولید کردند و در مقایسه با موش هایی که در معرض قرار نگرفتند، در ایجاد تومور تاخیر داشتند. آپیگنین ایجاد عروق خونی جدید مورد نیاز برای رشد و تکثیر تومور را مسدود می کند.

تسکین روده بزرگ با نعناع

سندروم روده تحریک پذیر (IBS) 20 درصد از کانادایی ها درگیر آن هستند و زنان بیشتر از مردان را مبتلا هستند. دانشمندان در دانشگاه آدلاید استرالیا در سال گذشته نشان دادند که چگونه نعناع به فعال شدن کانال ضد درد در روده بزرگ کمک می کند تا IBS را کاهش دهد. این باعث کاهش الیاف حساس به درد، به ویژه آنهایی که با خوردن فلفل و خردل دچار درد می شوند.

حتما بخوانید :   خواص نعناع | مفید برای دستگاه گوارش، بهبود زخم معده، درمان سرماخوردگی

کاهش التهاب با پونه

تحقیقات در مقالات آکادمی ملی نشان داد که وقتی موش هایی با دست های متورم با ماده فعال  بتا-کریوفیلین (E-BCP) درمان می شوند، در ۷۰ درصد موارد تورم کاهش می یابد. E-BCP به ساختارها در غشای سلولی پیوند داده می شود و مانع تولید موادی می شود که باعث التهاب می شوند.

آنتی اکسیدان های خود را از آویشن تازه دریافت کنید

آویشن تازه را بر روی ماهی قزل آلا یا مرغ که برای پخت آماده شده است، پودر کنید. در میان گیاهان تازه، آویشن دارای دومین بیشترین مقدار از آنتی اکسیدان ها است. آویشن یک منبع بسیار خوبی از ویتامین A و C و همچنین فیبر آهن و رژیم غذایی است.

دمنوش های گیاهی

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

مشاوره سلامت در حوزه دمنوش های میوه ای و گیاهی . محقق گیاهان دارویی و طراح وب سایت 4 سال سابقه کاری در حوزه تحقیق در مورد گیاهان دارویی و 7 سال سابقه در حوزه طراحی وب سایت

یک پاسخ قرار دهید

*