پوست بهتر؟ گوارش بهتر؟ مزایای فیتوپلانکتون چیست؟

ممکن است درباره مزایای فیتوپلانکتون مطالبی را شنیده باشد ما به بررسی دقیق تر این موضوع خواهیم پرداخت.

آیا باید پودر فیتوپلانکتون را مصرف کنید؟

وقتی که من برای اولین بار در مورد مزایای سلامت و مکمل های فیتوپلانکتون شنیدم، واقعا شوکه شدم. مکمل هایی که در حال حاضر وجود دارند منابع گوناگونی دارند
(مثلا این را می دانید که برخی قرص های ویتامین D از پشم گوسفند ساخته شده است!!)

ادعاهای زیادی در این زمینه وجود دارد( پوست جوان و زندگی طولانی برای همه؟؟)

من فکر میکنم که فیتوپلاکتون ها مکمل هستند. در مورد مزایای فیتوپلاکتون ها مطالب زیادی وجود ندارد زیرا شواهد علمی زیادی در این زمینه نیست. بیشتر مطالبی  که من اخیرا خوانده ام در مورد تاثیرات زیست محیطی و کاهش جمعیت این گیاهان دریایی کوچک است. فیتوپلاکتون ها تاثیر بسیار مهمی در زندگی ما ایفا می کنند زیرا اولین زنجیره از چرخه غذایی هستند. اگر این موجودات ریز اقیانوسی نبودند ما ماهی برای خوردن نداشتیم. اکسیژن کمتری برای نفس کشیدن داشتیم. فیتوپلاکتون ها ۵۰ درصد از اکسیژنی که ما مصرف می کنیم را تولید می کنند. ۵۰ درصد مابقی را درختان تولید می کنند.

امروزه در صنعت زیبایی  در کرم های پوستی از فیتوپلاکتون ها به عنوان ماده اصلی استفاده می شود.

مزایای استفاده از فیتوپلانکتون در سلامتی

اطلاعات غذایی مربوط به این موجودات موجود نمی باشد. با این حال، وندی مک کالوم، مشاور متخصص تغذیه ، یک متخصص بالینی تغذیه و سخنگوی سایت کارن فیتوپلانکتون می گوید این مکمل ها حاوی

حتما بخوانید :   5 مزیت استفاده از گیاهان تازه

“منبع اسیدهای چرب امگا، و همچنین شامل ویتامین A، C، D و K، بتا کاروتن، فیبر، آنتی اکسیدان ها، کلسیم، منیزیم، سلنیوم، آهن و پروتئین” است. این ویتامین ها و مواد موثر با مزایای شناخته شده فیتوپلانکتون هم خوانی دارد.

مک کلوم می گوید: “شواهد حاکی از آن است که افراد زیادی از جمله ورزشکاران به افرادی که دارای التهاب مزمن یا درد هستند، افرادی که دچار مسائل گوارشی، مسائل پوستی و میگرن هستند مادران خسته پیر می گویند.”

مک کلوم معتقد است که این موجودات ترکیبی از اسیدهای چرب همراه با سایر مواد مغذی و فیتو شیمیایی است که در حال حاضر به عنوان یک مکمل یا قرص به صورت جداگانه وجود ندارد. ما باید آن را به ترکیب غذایی خود اضافه کنیم یا آن را به صورت کپسول مصرف نماییم.

آیا باید فیتوپلانکتون را مصرف کنید؟

به عنوان یک روزنامه نگار حوزه بهداشت، دوست دارم شواهد علمی بیشتری بیشتری درباره مزایای فیتوپلانکتون داشته باشم.

سایت کارن فیتوپلانکتون بیان کرده است که آنها در حال انجام یک آزمایش بالینی هستند تا تأیید کنند که آیا فیتوپلانکتون می تواند به درمان سندرم روده تحریک پذیر کمک کند یا خیر. که البته این ادعا هنوز اثبات نشده است.

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

مشاوره سلامت در حوزه دمنوش های میوه ای و گیاهی . محقق گیاهان دارویی و طراح وب سایت 4 سال سابقه کاری در حوزه تحقیق در مورد گیاهان دارویی و 7 سال سابقه در حوزه طراحی وب سایت

یک پاسخ قرار دهید

*